7 گام طراحی اتاق فرار خودت اتاق فرار طراحی کن | allescape

دانشمندان به این مهم دست یافته اند که شرکت در این گونه بازی های هیجان انگیز گروهی موجب بهبود هوش هیجانی و هوش شناختی افراد می شود. بنابراین طرح معماهایی که نیازمند تفکر و عمل سریع و هوشمندانه باشد از ضروریات طراحی یک اتاق فرار محسوب می شود. افتتاح یک اتاق فرار تصمیم تجاری خوبی هست، اما زمانی به منصه ظهور می‌رسد که مکانی برای اجرای آن انتخاب کنید. بهتر است در انتخاب مکان مجموعه، محلی را انتخاب کنید که بتوانید در آن، چندین اتاق فرار را راه‌اندازی کنید؛ بنابراین، توجه به این نکته از جهاتی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. از آن‌ جهت که شاید اگر ارتباط ملموسی میان سناریوهای اتاق‌های شما باشد، مجموعه جذابیت بیشتری پیدا کند؛ اما این لزوماً به این معنا نیست که هردو در یک ژانر طراحی شده باشند. مثلاً اگر ژانر ترسناک را برای اتاق اول در نظر گرفته باشید، درصد زیادی از مخاطبان رده سنی بالاتر 35 سال و کمتر از 18 سال را ازدست‌ داده‌اید و می‌توانید برای اتاق دوم، آن‌ها را نیز جذب کنید.

نکاتی که قبل از تجربه اتاق فرار باید بدانید

این پژوهشگر به این نتیجه رسید که «مهارت یک فرد» و «دشواری یک کار» در تعامل با همدیگه عمل می‌کنن تا حالات شناختی و عاطفی خاصی به انسان دست بده. به زبون ساده، این نظریه دنبال این بود که انسان چطور می‌تونه از فعالیت‌هاش لذت و رضایت پایدار کسب کنه. می‌تونیم به اتاق‌ها اجازه بدیم که ایدۀ بازی رو تعیین کنن یا اینکه روی ایده پافشاری کنیم و سعی کنیم واحد رو به دلخواه خودمون تغییر بدیم.

هوشمندسازی در راه اندازی اتاق فرارهای مدرن

اگه دادن یه گوشی هوشمند به تیم، تأثیر نامطلوبی بر غوطه‌وری نمیذاره، می‌تونید یه گوشی طراحی دکور اتاق فرار تقدیمشون کنید. پس اگه داستان شما قهرمان‌محور هست، باید همه‌چیز رو در مورد این قهرمان‌ها بدونید. لازم نیست واقعاً همۀ این‌ها رو برای بازیکن‌ها توضیح بدید، اما خودتون باید اینا رو بدونید تا به طور ناخودآگاه داستان‌تون رو باورپذیر کنید. خیلی وقت‌ها این وسواسی که سر دکور هست تا مرحلۀ اجرای دکور با طراحا میاد و دیگه به این فکر نمی‌کنن که ظرافت خیلی زیاد دکور می‌تونه دردسرساز بشه.

  • گروهک‌های مافیایی قصد دارند مخفیگاه مافیای چین را پیدا کنند و اژدهای سرخ را شناسایی کنند.
  • دسته دوم هم عناصرین که تو جریان بازی نقش دارن و یه جورایی جزء معماها محسوب میشن.
  • فاکتورهایی مثل مجاورت مکانی که شما باید با درج مکان دقیق بازی، گوگل رو از لوکیشن خودتون مطلع کنید.
  • اگه دادن یه گوشی هوشمند به تیم، تأثیر نامطلوبی بر غوطه‌وری نمیذاره، می‌تونید یه گوشی تقدیمشون کنید.
این الماس مربوط به یکی از ملکه‌های ایران باستان است و به‌دلیل رنگ یشمی، شی منحصربه‌فرد محسوب می‌شود. این موزه سیستم امنیتی قوی دارد و شما باید با گذشتن از آن الماس را سرقت کنید و به یک کلکسیونر خارجی بفروشید. اگر علاقه به یک فضای پیچیده و کمی چالشی برای هر فردید، این اتاق فرار به‌شدت به شما پیشنهاد ‌می‌شود زیرا نه‌تنها شما از نظر گروهی بلکه از نظر انفرادی نیز می‌توانید خود را محک بزنید.

7 گام طراحی اتاق فرار خودت اتاق فرار طراحی کن | allescape در این لحظه، اولین چیزی که توجه آن‌ها را به خود جلب می‌کند و حس بازی را انتقال می‌دهد، دکور بازی است. جواب این سؤال کاملاً بستگی به شهر و جمعیت آن، تعداد اتاق فرارهای موجود در آن شهر، کیفیت و سطح آن‌ها دارد. این بدان معنا نیست که شما با ارائه کار بی‌کیفیت هم موفق می‌شوید؛ زیرا این کار خیانت به صنعت اتاق فرار است چون شهروندان شهر موردنظر، اتاق فرار را با اتاق شما می‌شناسند و ممکن است برای همیشه از آن دلسرد شوند. سادگی کار شما به دلیل عدم وجود بازار رقابتی است؛ زیرا شما برای انتخاب تم و سناریو، گزینه‌های بیشتری پیش رو دارید. لازم به ذکر است، محاسبه هزینه های طراحی اسکیپ روم کاملا تخصصی بوده و به همین خاطر قیمت نهایی پس از بررسی شرایط توسط کارشناسان تاج اسکیپ ارائه می گردد. اسکیپ روم دات آی آر، بزرگترین مجموعه اتاق فرار در ایران به شمار می‌رود و در چهار استان تهران، کرج، اصفهان و اهواز فعال است.

جذاب و دوست داشتنی مثل ژانر اتاق فرار اکشن: