4 تاکتیک‌هایی که هرگز شکست نمی‌خورند بک لینک

یک GPU مدرن میتواند بهطور همزمان هزاران برنامه کوچک را تفسیر نماید. در تبلیغات این نوع محصولات گاهی گفته میشود که حجم حافظه رم آنها ۷۶۸ مگابایت است، ولی در واقع این میزان حجمی از رم سیستم است که این نوع پردازنده گرافیکی میتواند از حافظه اصلی رایانه اشغال کند. استفاده از پردازندههای گرافیکی همهمنظوره (GPGPU) به عنوان پردازنده جریانی رشد روزافزونی دارد و هر روز فراگیرتر میشود. گزارش شدهاست به عنوان یک سیستم تسلیحاتی هوش مصنوعی قادر به شلیک به اهدافی که خودش تعیین کردهاست و به صورت کوتاه مدت متوقف میشود. ایده کلی استفاده از GPU در این موارد بدین شکل است که یک برنامه مشخص به چند بخش کوچک شکسته میشود و سپس با استفاده از معماری اسآیامدی پردازندههای گرافیکی به صورت موازی اجرا میگردد. اگر بخواهم به شکل دقیق تر بگویم؛ این لینک برای سایتی که به آن لینک داده شده به عنوان یک inbound link یا لینک ورودی محسوب میشود و برای سایت مبدا که دهنده لینک است، یک لینک خروجی یا External link است. بودجه مناسب برای خرید یک سیستم خوب خانگی باید چقدر باشد؟ در برخی کاربردهای خاص که نیاز به عملیات برداری پیچیده دارند، این نوع پردازنده گرافیکی میتواند عملکرد بسیار بهتری نسبت به یک CPU داشته باشد.

سه مورد از ۱۰ ابررایانه قدرتمند جهان از قدرت GPU استفاده میکنند. به علاوه امروزه کامپیوترهای قدرتمند مبتنی بر GPU نقش مهمی در مدلسازیهای بزرگ دارند. این موضوع باعث میشود که برنامههای C از قابلیتهای GPU استفاده کرده و بر روی ماتریسهای بزرگ به صورت موازی اجرا شوند، در حالی که هنوز هم میتوانند هنگام نیاز از CPU نیز استفاده نمایند. این در حالی است که کارتهای گرافیکی اختصاصی میتوانند تا ۲۶۴ گیگابایت از پهنای باند حافظه اختصاصی خود بهره گیرند. محققان از چیزی به نام شبکههای عصبی سیال (Liquid Neural Network) استفاده میکنند که میتوانند معادلات پایهای خود را تغییر دهند تا خود را به طور مداوم با دادههای ورودی جدید تطبیق دهند. با این حال هنوز هم کاربران حرفهای گرافیک و علاقهمندان به بازیهای سنگین کامپیوتری باید یک پردازنده گرافیکی اختصاصی برای رایانه خود تهیه کنند. گوگل و سایر موتورهای جستجوی مهم بک لینکها را برای وبسایت ما “امتیاز مثبت” در نظر میگیرند. اگر هم دامنه شما اعتبار بالایی ندارد باید بر روی کلمات ضعیف تر که سرچ بالایی ندارند فعالیت کنید که شانس شما در کسب جایگاه خوب افزایش یابد و به مرور نیز اعتبار دامنه تان افزایش یابد. CUDA اولین API است که اجازه میدهد اپلیکیشنهای مبتنی بر CPU بهطور مستقیم از منابع یک GPU برای محاسبات عمومیتر، بدون محدودیتهای استفاده از API گرافیکی استفاده نمایند.

در اکثر موارد، برنامههای خطی یا درختی بر روی رایانه میزبان کامپایل میشوند و فایل اجرایی برای اجرا در GPU ارسال میشود. عموماً این ابزار برای رایانشهای نیازمند به قدرت محاسباتی بالا استفاده میشود، چرا که GPUها به خاطر معماری ویژهای که دارند، قابلیتهای موازیسازی بالایی دارند. روش دیگر آن است که عمل تفسیر و کامپایل برنامه نیز در خود GPU صورت گیرد. در ابتدا بلاگرهای حوزه تخصصی خود را پیدا کنید. بازو سرمایهگذاری اینتل (Intel Capital)، به تازگی در استارتاپ Lumiata که با استفاده از هوش مصنوعی به دنبال شناسایی بیماران در معرض خطر و توسعه راههای مراقبت میباشد، سرمایهگذاری کردهاست. در این زمینه پردازنده های Core i5 شرکت اینتل با حداق قیمت 3.5 میلیون در بازار موجود است که می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. موتور جستجوی گوگل با الگوریتمهایی که دارد همواره سعی میکند بهترین نتیجه را برای کاربر نمایش دهد. شبکههای عمیق یک ویژگی جالب دارند که بهموجب آن، نه تنها میتوانیم برای بسیاری از انواع مسائل، نمرهی آزمون بهدست آوریم، بلکه میتوانیم بهطور دقیق حساب کنیم با تغییر هر پارامتر، نمرهی آزمون چقدر تغییر میکند. این نوع واحدهای پردازش گرافیکی، به جای آن که صرفاً برای عملیات گرافیکی طراحی شده باشند، قدرت محاسباتی یک سایهزن گرافیکی مدرن را برای محاسبات و رایانشهای عمومی به کار میگیرند.