۱۲ نکته استثنایی درباره کسب درآمد از گوگل ادسنس

چنانچه کمپین های ادز به خوبی هدف گذاری و بهینه شده باشند و یک پیشنهاد CPC مناسب داشته باشند، میتوانند تبلیغات متمرکز را به مخاطبین هدف خود نشان دهند. هدف ما در زمان تعریف یک کمپین گوگل ادز کاهش CPC است، ولی اگر کمپینها هدفمند انجام نشده باشند، هزینه زیادی صرف کلیک میشود که هرگز تبدیل به بید نمیشوند. از این رو در نوع خود می توانند، کسب و کارها را به سودهای بسیار زیادی برسانند. در قسمت بعد باید بودجه روزانه، Delivery Method و تاریخهای شروع و پایان کمپین را انتخاب کنید. در این صفحه باید هدف مان از ایجاد کمپین را انتخاب کنیم. در حین ایجاد تبلیغات ، از مرتبط بودن و فریبندگی آن ها برای کلیک کردن توسط بیننده اطمینان حاصل کنید. برای مثال، یک جستجوکننده که “چگونه آدامس را از کفش تمیز کنیم” را تایپ میکند نتایجی را از جانب مبلغان دریافت میکند که کلمات کلیدیای همانند “آدامس روی کفشها” و “تمیز کردن کفشها” در آن وجود دارند.

گوگل ادز نرخ تبلیغات برای هر کلمه کلیدی را بنا به مزایده هایی که برای آن کلمه برگزار می شود ، یا به عبارت دیگر با توجه به رقابت روی آن کلمه ثبت نام در گوگل ادز تعیین می کند. برای مثال در صورتی که برای یک کلمه کلیدی خاص چندین سایت تبلیغات گوگل را فعال کرده باشند، بین آنها برای نمایش تبلیغات سایتشان در google ads رقابت صورت میگیرد. حالت کلمات کلیدی نگاتیو به طور پیش فرض بر روی Broad Match است. بنابراین ROI (نرخ بازگشت سرمایه) مثبتی را به وجود آورند.

سایت گوگل ادز

به عنوان مثال حساب بانکی ما در کشور ترکیه افتتاح شده بود و در نتیجه ما کشور ترکیه را در قسمت Billing Country انتخاب کردیم. در این قسمت قصد داریم عوامل موثر بر هزینه تبلیغات در گوگل را بصورت خلاصه برای شما ذکر کنیم تا بهتر بتوانید برای تبلیغات گوگل ادز اقدام نمایید. در این قسمت برخی از این امکانات که در آخرین آپدیت گوگل ادز به اپ موبایل اضافه شده است، را بیان می کنیم. استفاده از کلیدواژه ها در متن تبلیغ، سرعت بالا و ریسپانسیو بودن سایت، استفاده از کلمه کلیدی در متاتگ ها و در نهایت نسبت کلیک به نمایش تبلیغ (CTR) بر کسب نمره کیفیت بالاتر تاثیر گذار خواهد بود. هر چه نمره کیفیت کلمه کلیدی بالاتر باشد، گوگل هزینه ی کمتری برای نمایش آن کلمه کلیدی کسر خواهد کرد.

است. اما تبلیغات کلیکی گوگل، تنها برای موتور جستجوی گوگل و محصولات و وب سایت های این شرکت طراحی شده است. روشهای شارژ حساب چگونه است؟ شما برای داشتن حد اکثر استقلال در گوگل ادز میبایستی توانایی داشته باشید خودتان اکانت بسازید و سپس شارژ کرده و آگهی خود را ران کنید تا با کمترین هزینه بیشتر بازخورد را داشته باشد . در صورتی که تبلیغات کلیکی گوگل تنها تا زمانی ادامه پیدا می کند که با پرداخت هزینه، تبلیغات خود را شارژ کنید. 3. گوگل روزانه بیش از 5 میلیارد جستجو را پردازش می کند.

درامد از گوگل ادز

همچنین میتواند نرخ تعامل آن را بیشتر کند. تجزیه و تحلیل قدرتمند Google به شما کمک می کند تا از کمپین های تبلیغاتی خود بیشتر استفاده کنید، و به شما بینش روشنی در مورد اینکه چه چیزی کار می کند و چه چیزی نیست، می دهد. همچنین باید بدانید که نسبت به سایر کمپین های تبلیغاتی مانند آگهی های تلویزیونی، بیلبوردهای تبلیغاتی و … 2. کسب و کارهایی که می خواهند تبلیغات خود را به مشتری های بالقوه نمایش دهند.

در این صفحه باید هدف مان از ایجاد کمپین را انتخاب کنیم.

این صفحه باید به بهترین شکل ممکن طراحی شود زیرا بیشترین کاربران را به سایت شما هدایت می نماید. بنابراین در این سیستم می توانید محصولات یا خدمات وب سایت خود را تبلیغ کنید. 4. در یک مقطع زمانی خاص می توانید تبلیغ خاصی انجام دهید. پس مانند سئو نیاز نیست صبورانه منتظر بمانید تا محتوا را توسعه دهید و آن را تبلیغ کنید. این بستر به تبلیغ دهندگان اجازه می دهد تبلیغات خود را در صفحه نتایج موتور جستجوی گوگل نشان دهند. در این مقاله می توانید با آموزش تکنیک های بازاریابی ویدیویی در سال ۲۰۲۲ آشنا شوید که مطالعه ی آنرا حتما به شما توصیه می کنیم. اما ما در مرحله ای هستیم که گزینه های زیادی در دسترس است و دست گذاشتن روی یکی بیش از هر زمان دیگری چالش برانگیز است. توجه : مقاله فروش با گوگل ادز دارای ۱۴ قسمت است و بعد از پایان هر قسمت ، می توانید به لینک قسمت های بعدی دسترسی داشته باشید.

ثبت نام در گوگل ادز

همین موضوع شاهد محکمی بر این است که با استفاده از تبلیغات در گوگل می توانید شانس کلیک شدن و بهبود و توسعه برند خود را افزایش دهید. در کتاب راهنمای کامل تبلیغ اپلیکیشن با گوگل ادز، شما به صورت جامع تر با سرویس گوگل ادوردز و خدماتی که در این سرویس ارائه می شود، آشنا می شوید، چگونگی کار با ویژگی هایی این سرویس را می آموزید، نحوه راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی را فرا می گیرد، با استراتژی های قیمت گذاری در گوگل ادز نیز آشنا خواهید شد و در انتهای فرا می گیرید که چگونه می توانید کمپین تبلیغاتی نصب اپلیکیشن خود را راه اندازی کنید و آن را در بهترین حالت مطابق با کلمات کلیدی مورد نظر خود در نتایج جست و جوی گوگل به نمایش درآورید. کمپین اپلیکیشن میتواند به طور چشم گیری نصب اپلیکیشن شما را افزایش دهد. همچنین میتواند نرخ تعامل آن را بالا ببرد و برای سیستم عاملهای اندورید و iOS در دسترس میباشد.

تبلیغات گوگل ادز چیست

لذا گوگل بنا به امتیاز کیفیت کلمه کلیدی و مبلغ پیشنهادی تصمیم میگیرد که کدام تبلیغ را در چه جایگاهی نمایش دهد. گوگل ادز روی سیستم مزایده ای کار می کند، که هر زمان که کاربر یک کلمه کلیدی را جستجو می کند صورت می گیرد. در واقع، قیمت تبلیغات در گوگل توسط ما تعیین میشود اما هزینهای که بابت هر کلیک پرداخت میکنیم به مهارت ما در برنامهریزی تبلیغات و نیز میزان رقابت تبلیغاتی در کلمات کلیدی هدف در گوگل بستگی دارد. علاوه بر آن، جزئیات بیشتری مانند ترافیک ورودی بر اساس هر یک از کلمات کلیدی را به همراه هزینه هر کلیک مشاهده خواهید کرد. به همین دلیل برای آن که مطمئن شوید که این موتور جستجو آگهی شما را براساس کلمه کلیدی که انتخاب کردهاید نمایش میدهد، پیشنهاد میکنیم که حدود 1 یا 2 سنت هزینه بیشتری به ازای هر کلیک مشخص کنید. سیستم های مختلفی برای پرداخت در گوگل ادوردز وجود دارد، همچنین روش های قیمت گذاری بابت هر کلمه کلیدی متفاوت می باشد.

با گوگل ادز، میتوانید یک صفحه فرود را مد نظر قرار دهید، برای کلمات کلیدی با بالاترین تبدیل پیشنهاد قیمت دهید و به سرعت ترافیک دریافت کنید. اگر مشتریان بر روی تبلیغ شما کلیک کنند اما نتوانند آنچه که در صفحه فرود شما جستجو میکنند را پیدا نمایند، به احتمال زیاد وبسایت شما را رها خواهند کرد. همچنین می توانید تبلیغات خود را بر اساس نوع افرادی که احتمال بیشتری برای خرید دارند، هدف گذاری کنید. افزایش ترافیک و درآمد: با Google Ads، شما میتوانید ترافیک وبسایت خود را بالا ببرید، تماس تلفنی بیشتری دریافت کنید و حتی بازدید فروشگاههای خود را افزایش دهید.

هرچه امتیاز کیفیت شما در رابطه با مبلغ پیشنهادی بالاتر باشد، موقعیت تبلیغات شما بهتر است. در روش اول باید هزینه و چندین ساعت وقت صرف شود، تا کلیه آموزش ها و پیچ و خم های در رابطه با گوگل ادوردز را فرا بگیرید. اما برای نمایش وبسایت خود در نتایج طبیعی موتور های جستجو از طریق سئو، باید پارامترهای زیادی را رعایت کنید و تلاش بسیاری نمایید. همه میتوانند تبلیغات گوگل خود را داشته باشند و با روش مزایده، یک قیمت پیشنهادی برای دیده شدن در نتایج گوگل پیشنهاد دهند. برخی از روش ها مانند انجام بهینه سازی سایت یا همان سئو، به زمان بیشتری نیاز دارد تا رتبه شما را در سرچ گوگل ارتقاء دهد.

این آگهی ها در وب سایت های پر بازدید نمایش داده میشوند. در چند نوع مختلف اجرا میشوند که برخی از آنها قابل Skip هستند، اما برخی از آنها را باید تا انتها مشاهده کنید. انواع تبلیغات گوگل ادز با برچسب Ad یا تبلیغ در صفحات نتایج نمایش داده میشوند. به طور مثال، وب سایت هایی که مدت زیادی از ساخته شدن آنها نمیگذرد، مدت زمان زیادی طول میکشد تا به صورت ارگانیک به نتایج اول گوگل برسند و مشتری جذب کنند. خب تا به این جا متوجه شدیم که گوگل ادز یا آگهی در گوگل یک روش تبلیغی به مانند روش های دیگری مثل تیزر های تلویزیونی و یا پوستر هایی که در سطح شهر پخش می شود می باشد ولی با این تفاوت که تبلیغات گوگل در بستر وب و اینترنت می باشد. برای وبلاگ ها، مجلات، دایرکتوری ها، بررسی های محصول و سایر محتواهای فهرست مانند، این تبلیغات بین فهرست ها در فید شما ظاهر می شود.

نحوه کار با گوگل ادز یعنی سبک تبلیغ (تصویر بالا، تصویر در کنار، عنوان بالا یا فقط متن) را خودتان انتخاب و تعیین نمایید. کمپین ویدیویی یا تبلیغات یوتیوب که ویدیو آپلود شده شما را با عنوان Ad به بسیاری از کاربران این شبکه پخش ویدیو نمایش میدهد. برای راه اندازی کمپین بهینه و زودبازده با دپارتمان تبلیغات در گوگل نوین مارکتینگ در ارتباط باشید. بنابراین هزینه های شما هدفمند و بهینه تر می شود و دستتان برای انتخاب باز خواهد بود. با توجه به تحریم های گوگل این نوع آگهی ها در ایران قابل اجرا نیست و با آیپی ایران نیز نمایش داده نمیشود. پیش از شروع آشنایی بیشتر با گوگل ادز ابتدا به سراغ تبلیغات کلیکی می رویم. ۲- سپس ابتدا روی Set up an audience source کلیک میکنیم تا در بخش Audience sources منبعی برای ایجاد لیست ها بسازیم. در زمان کوتاهی می توانید وب سایت خود را ایجاد کنید.

سپس شروع به فعالیت کنید.

در گوگل ادوردز می توانید کلمات متعددی را برای نمایش تبلیغات خود، انتخاب کنید. به عنوان مثال، میتوانید با مهم ترین کلمات کلیدی صنعت کاری خود بالاترین نتایج صفحات موتور جستجوی گوگل را تصاحب کنید. سپس شروع به فعالیت کنید. در این مقاله یاد می گیرید که برای شروع تبلیغات در گوگل چه مواردی را باید بدانید و ویژگی های سرویس گوگل ادوردز یا Google-Ads را بیان خواهیم کرد. از کوچک شروع کنید ، بر اساس نتایج تنظیم کنید و دو برابر کنید. در گوگل ادوردز شما می توانید بر اساس شرایط خاص، تبلیغات خود را در بالای نتایج جستجو یا در آخر این نتایج، نمایش دهید. به کمک سئو می توانید به حفظ رتبه و جایگاه خود کمک کنید. ● Exact Match عبارت کلمه کلیدی شما را همانطور که به ترتیب دقیق نوشته شده است حفظ میکند. ممکن است یک کلمه کلیدی توسط دو شرکت برای تبلیغات انتخاب شده باشند، لذا گوگل با فرآیند مزایده تصمیم میگیرد، تبلیغات یکی از آن دو شرکت را بالاتر نمایش دهد.

سایت اصلی گوگل ادز

اما می خواهیم به بررسی دقیق تر و بهتر این موضوع بپردازیم و یک مقایسه کلی بین سئو و گوگل ادز، انجام دهیم؛ پس تا پایان این مقاله با سه سوت وب همراه باشید. آگهی ها و تبلیغاتی که در ad group های کمپین ها ایجاد میکنیم شامل بخش های مختلفی هستند که نوع و تعداد آنها بسته به نوع آگهی متفاوت میباشد. اگر کمپین دیگری را انتخاب کنید، طبیعتا گزینه های شما متفاوت از توضیحات این آموزش خواهند بود اما کلیت مراحل مشابه است و می توانید با استفاده از همین آموزش از ساز و کار گوگل ادز سر در بیاورید. اما به جرات می توان گفت که این دو روش از بهترین و پربازده ترین روش های موجود برای استفاده در بازاریابی اینترنتی هستند. 8. تبلیغ دهندگان تنها به ازای دریافت کلیک هزینه پرداخت میکنند.

شما این کلمات را بر مبنای اینکه میخواهید برای چه نوع جستجوهایی دیده شوید، انتخاب کرده و از آنها در متن و قسمت های مختلف تبلیغات خود استفاده میکنید. تصور کنید با توجه به مدل های مختلف بازاریابی، شما صرفاً برای قرار گرفتن در معرض احتمالی و آگاهی از نام تجاری هزینه می کنید. از همین رو تصمیم داریم در این نوشتار به توضیحات لازم در این زمینه بپردازیم. تمرکز بر افزایش نصب: اگر هدف شما این باشد که نصب اپلیکیشنتان را بهطور قابل توجهی افزایش دهید، از روش CPI یا پرداخت به ازای نصب استفاده میکنید. برای انجام این کار، باید کد خاصی را به سایت خود اضافه کنید. بنابراین محصولات متنوع با دستههای مختلفی را عرضه میکنید. بنابراین تبلیغ آنلاین با گوگل ادز موجب می شود تا بتوانید از این مخاطبان انبوه استفاده کنید. البته مزایای تبلیغات آنلاین فقط در هزینه کمتر آن خلاصه نمیشود، امکان نمایش تبلیغات برای مخاطبان هدف، ارزیابی نتیجه تبلیغات، دریافت فیدبک و…