آسانسور شیشه ای چیست؟

شرکت موول از شرکت های بزرگ صنعت آسانسور و برترین برندهای آسانسور است که در کشور بلاروس واقع شده است. این کارگاه که به واسطه کپی برداری از درب و کابین های اروپایی تولیدات خود را انجام می داد توسط فردی به نام «اوکسن الکسانی» بنیانگذاری شد. اگر زودتر نسبت به نصب آسانسور اقدام کنید، قطعاً بهترین نتیجه را در زمان مورد نظر خود خواهید گرفت. مثلاً اگر آسانسور فضای باز نصب کنید، داخل ساختمان شما محدودتر نخواهد شد؛ بنابراین اگر اندازه فضای راهروها در داخل آپارتمان باریک باشد، با نصب آسانسور در بیرون ساختمان، این فضاها قابل دسترسی بیشتری خواهند بود. ابعاد و اندازه های گودالی که برای آسانسور حفر می کنید، طبق استاندارد آسانسور تعریف شده است. در اماکنی که ارتفاع بلند و سرعت بالا باشد، آسانسورهای کششی باربر بهترین گزینه هستند. از جمله پروژه های این شرکت می توان آسانسوری که در یکی بلندترین برج های جهان با ارتفاع 213 متر اشاره کرد.

انواع اسانسور متوقف شدن آسانسور بین طبقات با گذر زمان بدتر هم خواهد شد. بیشتر از یک سال زمان بین خرید و نصب موتور نیفتد. یک شرکت آسانسور خوب در مدیریت پروژه ساخت چاه آسانسور (بدون هزینه اضافی) به شما کمک خواهد کرد. این شرکت در زمینه ساخت آسانسور و تجهیزات با عملکرد و کیفیت بسیار بالا، 80 درصد محصولات خود را به 40 کشور جهان صادر می کند. رعایت این نکته آسیب و ناراحتی ناشی از رفت و آمد به داخل کابین را کاهش می دهد . حال برای برگشت آسانسور به طبقات پایین، موتور عمل نمیکند اما سیگنالی به شیر برقی ارسال می شود که باعث باز شدن شیر به صورت خودکار می شود و باعث برگشتن روغن به مخزن و خارج شدن روغن داخل سیلندر، پیستون با کابین متصله به آرامی و سرعتی یکنواخت به طبقات پایین برمیگردد.

درب آسانسور شیشه ای عملکردی همانند دربهای اتوماتیک را دارا است و از عرض 70 سانتی متر شروع می شود. تابلو فرمان میکروپروسسوری درایودار نوعی دیگر از تابلو فرمان ها است که برای آسانسورهای کششی تک سرعته و دو سرعته با سرعت ۱ متر بر ثانیه مناسب است. در این نوع از آسانسورها عاملی که نیروی محرکه را تامین می کند شامل جک و پاوریونیت می باشد. امروزه با کمک تکنیکهای بازخورد و فناوری های الکترونیکی، حرکت مناسب آسانسور و دقت در تراز طبقه را برای اکثر موتورهای الکتریکی بدون صرف هزینه گزاف می توان به دست آورد.در گذشته، موتورهای DC بهترین کیفیت حرکت را فراهم می کردند زیرا سرعت موتور را می توان به سادگی با استفاده از یک ژنراتور DC با یک خروجی متغیر تحت کنترل در آورد.

ام دی اف – ترکیبی از ام دی اف و استیل و یا هر چیز دیگری به انتخاب و سلیقه مصرف کننده باشد.کابین ها بسته به ظرفیت و کارایی کابین در ابعاد و ارتفاع مختلف ساخته میشوند و میتوانند:نفر بر-باربر-غذابر-ماشین بر-تخت بر-لیفتراک بر و شیشه ای ساخته شوند. در این نوع آسانسورها در زیر یا بالا آسانسور و داخل کابین باید ماشین آلاتی نصب شود. این قیمت گزاری صرفا متعلق به موتور است . باید به طور مداوم روغن آن را چک کرد و اگر قطعات آسانسور نیاز به تعمیر و نگهداری دارد، هر چه سریعتر این کار انجام شود. هزینه ساخت رو راه اندازی آسانسورها را بر اساس مشخصات فنی نظیر: سرعت ، ظرفیت، طول مسیر حرکت آسانسور (تراول)، ابعاد و اندازه ها ، موتور آسانسور، نوع کاربری ، محیط کاربری ، کیفیت حرکت آسانسور متالیفت آسانسور و …

تعمیر اسانسور

آسانسور قلب ساختمان شماست و تنها گزینه ای که بیشترین استفاده را دارد و تقریبا قابل بروز رسانی و تعویض به صورت کلی مگر با صرف وقت و هزینه بسیار گزاف نیست . آسانسور احتیاج به بازرسی های ماهانه دارد که باید توسط افراد دلسوز و دقیق انجام شود وهمچنین در صورا نیاز به تعمیرات آسانسور این مهم باید توسط شرکت هایی متعهد انجام شود تا افراد دچار مشکل های بعدی و تحمل هزینه های گزاف و بیهوده نشوند. تا هم از نظر زمانی و هم از نظر اجرایی دچار مشکل نشوند. توجه داشته باشید حتی اگر تمامی خدمات تعمیر آسانسور و سرویس آن را به موقع انجام داده باشید، باز هم ممکن است زمانی برسد که تجهیزات و قطعات غیر قابل اعتماد شوند.

همگی جزء مواردی است که در یک قرارداد بدان پرداخته می شود، تا در این رابطه دو سویه هم شرکت آسمان رو و هم مدیر ساختمان متعهد شوند تا یک سری وظایف خاص و شمرده شده را به انجام رسانده و هر دو در نهایت سود ببرند، پیمانکار (شرکت آسمان رو) با افزایش اعتبار خود و مدیر ساختمان با امنیتی که ارمغان این قرار داد می باشد. از دیگر کارهای لازم قبل از نصب آسانسورکارگاهی این است که یک تابلو برق در نزدیکی مکان نصب آسانسورکارگاهی قرار دهیم و بر اساس تناز آسانسور کارگاهی و مقدار امپر مورد نیاز موتورها برق را در تابلو برق اماده نماییم .

شرکت نیکوبران آسیا از سال 1382 فعالیت خود را آغاز نمود و از همان ابتدا هدف خود را برابری با بزرگان این صنعت در جهان قرار داد. شركت آریان آسانسور فعالیت خود را به عنوان اولین تولید كننده تابلو فرمان میکروپروسسوری آسانسور در ایران و اولین شرکت دانش بنیان صنعتی در زمینه آسانسور از سال 1371 با بهره مندی از همكاری مهندسین و متخصصین با تجربه در زمینه الكترونیك و ساخت تابلوهای كنترل آسانسور آغاز نمود. شهرسازی مدرن و رشد روز افزون مگامالها، ساختمان های تجاری، گسترش متروها، فرودگاه ها، پل های روگذر، و بسیاری موارد دیگر در کنار اهمیت نقش قیمت، کیفیت، نصب و راه اندازی و خدمات پس از فروش در پله برقی و پیاده روهای متحرک، گروه صنعتی بهران را بر آن داشت تا با تکیه بر 30 سال تجربه خود در صنعت آسانسور و پله برقی، متخصصان کارآزموده در بخش های تحقیق و توسعه، تولید و کنترل کیفی و با بکارگیری برترین تکنولوژی های تولید و بهره مندی از همراهی شرکتهای بزرگ دنیا نسبت به طراحی و ساخت پله برقی بر اساس استاندارد ملی ایران و استانداردEN115 اروپا در ایران اقدام نماید.

و این قطعات را با دو سال گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر به سراسر کشور عرضه می نماید. آسانسور به دلیل استفاده زیاد و مداوم خراب می شوند. به همین دلیل لازم است وضعیت عملکرد و حالت های متنوع خرابی آنها به منظور مدیریت، نگهداری و تعمیرات و عملکرد ایمن آسانسور تحت نظارت و بررسی قرار گیرد. همچنین نصب آسانسور خلاء نیاز به 1 الی 3 روز زمان دارد. به هر حال، خوشایند نیست که در پایان یک روز سخت کاری، وقتی به آسانسور مراجعه میکنید متوجه خرابی آسانسور شوید و با کلی وسایل و خرید از پلهها بالا بروید. شاید بعضی مواقع به واسطه سرویس آسانسور متحمل هزینه هایی شوید که برای شما زیاد خوشایند نباشد و تصمیم به حذف آنها بگیرید. با این کار می توانید مانع از خرابی های جدی آسانسور شوید.

برای نصب آسانسور به فضای استانداردی نیاز دارید که طبق قانون نصب، این فضا شامل سه قسمت عمودی، افقی و فضای مورد نیاز برای موتور خانه است. این شرکت با تاکید بر تحقیق و توسعه بعنوان محور اصلی دستیابی به اهداف خودکفایی و بهبود کیفیت و انطباق هر چه بیشتر با استانداردهای جهانی از جمله EN81 و تولید صنعتی با استفاده از شیوه ها و ابزارهای نوین به عنوان اولین دارنده گواهینامه استاندارد ISO9001 : 2008 در مدیریت کیفیت همواره سعی در افزایش رضایتمندی مشتریان داشته است. شرکت فوجی تک دارای دفاتر رسمی در کشور های آمریکا، ژاپن، شرق آسیا و اروپا می باشد و در مراکز یاد شده شبکه های پیشرفته ی عملیاتی خود را راه اندازی نموده است. ایمنی امری بسیار حیاتی است زیرا تنها با رعایت آن آسانسور می تواند وزن افراد را تحمل نموده و مسافران را در بین طبقات جا به جا کند.

این مجموعه، 670 شرکت زیرمجموعه در سراسر دنیا دارد. این شرکت یکی از شرکت های آسانسور سازی بدون موتورخانه است که در سال 1968 در آلمان شروع به فعالیت در زمینه آسانسور و قطعات آن کرد. تا طبقات را با پله طی کنید که این امر برای طبقات مرتفع واقعا خسته کننده است. برای تعیین ابعاد کابین آسانسور، نیاز است که ظرفیت آن را بررسی کنید. از جمله این مشکلات پیدا کردن تعمیرکار با تجربه و متخصص می باشد که به راحتی نمی توان شرکت متخصص و متعهد در این زمینه پیدا کرد. این شرکت چندملیتی با بیش از 1000 شعبه در دنیا دارد و به خاطر همین از بزرگترین سازمان های از لحاظ وسعت محسوب می شود و جز بهترین برندهای آسانسور در جهان محسوب میشود. شرکت کونه با بیش از 800 شعبه ، در بیش از 40 کشور جهان خدمات تولید پلههای برقی و نصب و خدمات تعمیر و نگهداری آسانسور را ارائه می دهد.

زمانی که جریان برق به استاتور متصل می شود، میدان مغناطیسی ایجاد شده و به روتور منتقل می شود. این جریان روغن بوسیله پمپ هیدرولیک ایجاد میشود. پمپ روغن باعث جریان یافتن روغن شده و به داخل سیلندر ارسال میشود در نتیجه کابین که به کمک قطعاتی بر روی پیستون متصل شده، با بالا رفتن پیستون، کابین آسانسور هم به بالا حرکت میکند. آیا شما هم احساس می کنید هزینه های تعمیر اسانسور شما زیاد است؟ سن ساختمان مشخص می کند که کدام انواع آسانسور برای شما مناسب تر است. در ضمن بودجهای که برای آن نیز در نظر میگیرید مهم است.

شرکت مهندسی آسانبرکاران عرشیان (یکی از زیر مجموعه های هلدینگ سرمایه گذاری عرشیان) در سال 1383 تأسیس گردید و امتداد مسیر شرکت دوبلکس (سال تأسیس 1353) به سهامداری برادران گلشنی می باشد. درآمد این شرکت 116 میلیون دلار می رسد. این لیست قیمت نیز یک پکیج ترکیبی از ظرفیت، تعداد توقف، جنس ریل، جنس درب و در نهایت جنس موتور است . برای برخورداری از سطح ایمنی لازم در آسانسور باید این تجهیزات از شرایط مناسب تعمیرات، سرویس و نگهداری برخوردار باشند یا بعبارتی دیگر، عملکرد ایمنی آنها در یک سطح مطابق با استاندارد و در محدوده رواداری های طراحی آسانسور باقی بماند. محصولات و خدمات این شرکت متنوع است و از جمله خدمات شرکت میتوان به نصب و راه اندازی، سرویس و نگهداری و تعمیرات، تولید، بازسازی و مشاوره و طراحی اشاره نمود .

در راستای تکمیل چرخه رضایتمندی مشتری این شرکت با گسترش کمی و کیفی واحد خدمات پس از فروش ضمن تسریع در امر سرویس دهی و آموزش مشتریان برای اولین بار در صنعت آسانسور اقدام به ارائه خدمات 24 ساعته نموده است. قرار دادن این شرکت در لیست برترین برندهای آسانسور بی مناسبت نیست. جز برترین برندهای آسانسور در جهان است شرکت هیتاچی با 389752 نفر پرسنل به صورت مداوم به تحقیق در زمینه بهره گیری از تکنولوژی های جدید و نوآوری در محصولات خود می باشد. همانند آسانسورهای دیگر، آسانسورهای کارگاهی نیز از وجود قطعهای به نام پاراشوت بهره مند هستند که در صورت عمل نکردن محدود کنندههای انتهایی از سقوط آسانسور جلوگیری میکند. هم اكنون این شركت با ارائه محصولات متنوع و شیوه های مدرن بازاریابی و فروش ، سهم قابل توجهی از بازارداخل را در اختیار دارد و با بهره گیری از كادر كار آزموده در بخشهای مختلف همواره سعی در افزیش سطح كیفی محصولات خود داشته است.

جدای از مطالب گفته شده نوع کابین و جنس آن که مثلا شیشه ای باشد در قیمت موثر است و آنها نیز دارای قیمتهای متفاوتی میباشند. آسانسورهای هیدرولیکی از آسانسورهای مدرن و لوکس در حال حاظر هستند که در ساختمان هایی با ارتفاع و طبقات کمتر استفاده می شوند و زیبایی چشمگیری به نمای ساختمان می دهند. برج میلاد با ارتفاع 435 متر ششمین برج بلند تلویزیونی و مخابراتی جهان است ساختمان پای برج 6 طبقه و 17 هزار متر مربع وسعت دارد.

قطعات اسانسور

منظور از نوع آسانسور کششی، هیدرولیک، وینچی و یا آسانسور مغناطیسی است که ما به تفصیل در مورد آنها حرف زدیم و مزایا و معایب آنها را بررسی کردیم. شما برای سپردن بررسی و رفع عیب آسانسور های ساختمان خود و چگونگی انجام آن میتوانید به مقاله ما در زمینه سرویس تعمیر و نگهداری آسانسور شامل چیست؟ یکی دیگر از برترین برندهای آسانسور کونه است که در سال 1910 تأسیس شد و از شرکت خدمات مهندسی فنلاندی است که ساختمان مرکزی آن در شهر اسپو قرار دارد. شرکت Thyssen آن را خریداری کرد و منجر به ادغام ThyssenDoverشد.اینن شرکت امروزه همچنان با عنوان Rotary Lifts مشغول فعالیت است.دفتر مرکزی این شرکت در ممفیس ایالات متحده قرار دارد که نیروی کار آن بیش از 26000 کارمند است. تیسن کروپ تنها در اسپانیا که فعالیت اصلی ساخت آسانسور در این کشور متمرکز است 5500 کارمند دارد و درآمد آن 1٫6 میلیارد یورو می باشد.